Menu dostępności (CTRL+U)
Zmień kontrast
Podświetl linki
Zatrzymaj animacje
Powiększ tekst
Szerokość tekstu
Wysokość linii
Resetuj ustawienia
AKTUALNOŚCI
FILMO-DZIELNIA

FILMO-DZIELNIA

Kino Marzenie oraz Współ-dzielnia Kobiet zapraszają do udziału w projekcie w którym tematy do rozmów podsunie nam dobry film.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 lipca o godzinie 18:00. Na dużym ekranie zobaczymy film, który we włoskich rankingach oglądalności wyprzedził „Barbie”. „Jutro będzie nasze”- ponieważ o tym filmie mowa, w reż. Paoli Cortelessi jest „mocnym, a jednocześnie zabawnym i pełnym emocji kobiecym głosem”. Spotkanie będzie poprzedzone wstępem filmoznawczyni- Diany Dabrowskiej, dzięki czemu będziemy mieli szansę zwrócić uwagę na strefy, na które być może, nigdy nie zwrócilibyśmy uwagi. Po projekcji zapraszamy do rozmowy z psycholożką- Justyną Nykiel- Nowak, która wniesie kolejną wartość do tego spotkania.

Pragniemy pokazywać świeżą perspektywę na ważne tematy i stworzyć bezpieczną przestrzeń do rozmów, wyrażania emocji i dzielenia się nimi. Wierzymy, że X Muza ma niesamowitą moc, która natchnie do refleksji, otworzy, wzruszy, rozśmieszy, da odwagę, wzbudzi emocje.

Porozmawiajmy i dajmy się ponieść refleksji.

„Jutro będzie nasze” to debiut komiczki i aktorki Paoli Cortellesi, która, podążając śladem Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”), zagrała w nim także główną rolę. Z Delią może utożsamić się każda z nas, bo i my dokonujemy na co dzień rzeczy niemożliwych – ogarniamy dom i pracę, dzieci i starszych członków rodziny, łagodzimy złe humory męża albo emocje nastoletniej córki. Delia urabia sobie ręce po łokcie, a w zamian dostaje tylko kolejne razy, pretensje i fochy. Jest również przekonana, że szykującą się do zamążpójścia córkę czeka podobny los. Jednak pewnego dnia przychodzi do niej list, który prowokuje ją do buntu i skłania do zaskakująco śmiałych czynów, których nikt się nie spodziewa po gospodyni domowej. „Jutro będzie nasze” emanuje duchem zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność. Jest też odą na cześć pięknych, acz burzliwych relacji matek z córkami.

Film Cortellesi w rytm włoskich ballad prowadzi nas przez współczucie, wściekłość, śmiech i wzruszenie, zarówno stawiając nas przed brutalną prawdą, jak i dając nieskończone pokłady nadziei. Bella ciao!

BILETY!